معرفى دانشگاه آزاد اسلامى PDF چاپ نامه الکترونیک

بدون شک31 ارديبهشت سال 1361 يکى از روزهاى ماندگار در تاريخ فرهنگ و ادب اين سرزمين است ؛ روزى که نهال پر ثمر دانشگاه آزاد اسلامى با کمک مستقيم حضرت امام خمينى "ره"در ايران زمين پهناور کاشته شد.

دانشگاه آزاد اسلامى با ساده ترين و ابتدايى ترين امکانات ممکن کار خود را با هدف جلوگيرى از فرار مغز ها و ترسيم آينده اى درخشان براى علاقه مندان به تحصيلات عاليه و پاسخ گويى  به نياز کشور در زمينه نيروى کارآمد متخصص آغاز کرد و با استقبال کم نظير مردم و تلاش خستگى ناپذير مسئولان آن به بزرگ ترين و جامع ترين مرکز آموزش عالى جهان تبديل شد. هم اينک دانشگاه آزاد اسلامى با تکيه بر توان دانشجويان فرهيخته و اساتيد دانشمند به آينده اى سرشار از رشد و ترقى ، توانمندى و خدمت رسانى به جامعه و توسعه فراگير و پايدار مى انديشد. در حال حاضر دانشگاه آزاد اسلامى با سه و نیم میلیون  نفر دانش آموخته ، يک ميليون و 500 هزار دانشجو ، 357 واحد و مرکز آموزشى در داخل و خارج از کشور ، 30 هزار عضو هيات علمى ،31 هزار پرسنل ،16 ميليون متر مربع فضاى آموزشى رفاهي، 50 مرکز رشد و فناورى ، 114 آموزشکده و 600 مدرسه سماء به عنوان منبع جوشان علم و دانش و بزرگ ترين دانشگاه حضورى جهان ، افتخارى درخشان براى نظام جمهورى اسلامى ايران محسوب مى شود.

بهره مندى از جايگاه شايسته در عرصه جنبش نرم افزارى و توليد علم،رشد چشمگير مقالات علمى استادان و دانشجويان و توسعه رشته هاى کاربردى و پيش قدم شدن در زمينه دست يابى به تکنولوژى جوش هسته اى و توليد آب شيرين از فعاليت هاى دانشگاه آزاد اسلامى است.موفقيت هاى درخشان دانشجويان ، استادان، مبتکران و مخترعان دانشگاه آزاد اسلامى در عرصه جهانى ، نگاه محافل بين المللى آکادميک را به ايران معطوف ساخته است.

پيروزيهاى مداوم دانشگاه آزاد اسلامى در عرصه هاى ورزشى که کوله بارى از افتخارات را براى اين مجموعه به ارمغان آورده است و نقش برجسته دانشگاه آزاد اسلامى در برگزارى مسابقات قرآن و عترت ، ستاد اقامه نماز ،مناسبات دينى و مذهبى ،رشد چشمگير مقالات ISI  استادان و دانشجويان در نشريات معتبر بين المللى و حضور آنها در مجامع آکادميک و درخشش در مسابقات بين المللى روبوکاپ،نمايشگاه اختراعات و ابتکارات ، جشنواره ملى خدمت رسانى و سمپوزيوم و همايش هاى بين المللى روابط عمومى ،افتخارات درخشانى براى ميهن اسلامى مان رقم زده است و نام دانشگاه آزاد اسلامى را در عرصه هاى بين المللى زبانزد جهانيان کرده است .

اکنون در حالى دانشگاه آزاد اسلامى ره پر افتخار خود را طى مى کند که مردم و مسئولان با رضايت مندى به فعاليت هاى آن مى نگرند.

دانشجويان آن پس از فارغ التحصيلى ، در معتبرترين دانشگاه هاى جهان پذيرفته مى شوند و دکتر جاسبى رئيس دانشگاه آزاد اسلامى با اجماع آرا براى چهارمين بار متوالى به عنوان رئيس شوراى اجرائى اتحاديه دانشگاه هاى جهان اسلام و عضو هيات مديره انجمن بين المللى دانشگاه هاى جهان انتخاب  مى شود. اين موقعيت ، البته نشان دهنده جايگاه دانشگاه آزاد اسلامى در جهان اسلام و دانشگاه هاى معتبر بين المللى است. تصميم مسئولان بر اين است، دست از تلاش و کوشش خود بر ندارند و همواره برتلالو و درخشندگى اين چراغ اميدبخش و نشاط آفرين بر فراز آسمان علم و دانش ايران  بيفزايند.اکنون دانشگاه آزاد اسلامى به نهادى تبديل شده است که توانسته است با مشارکت مردم ،تحصيلات عالى را در دسترس همگان قرار دهد.دانشگاه آزاد اسلامى ،دانشگاهى است از مردم و براى مردم و با پشتيبانى دانشجويان فرهيخته ،اميد به گشودن افق هاى جديد در جامعه ايرانى دارد.